Praca domowa z 2 marca

Religia:

Osoby , które mają zaległe modlitwy, proszę o przygotowanie się na przyszłą sobotę.

W  marcu zaliczamy  modlitwę “Spowiadam się Bogu”, str.144

W okresie Wielkiego Postu pamiętajcie o dobrych uczynkach, oraz podziękujcie Bogu w wieczornej modlitwie za opiekę i miłość, którą otacza was i waszą rodzinę.

ćw. 2 i 3, str.100

dla chętnych do 20 marca:

Konkurs  z religii na esej w języku angielskim

Christ Is Alive! (National Essay Contest).  Uczniowie mają za zadanie napisanie eseju nt.: Describe a moment in the last year when you felt close to God.

Praca powinna być wysłana w Google Doc do dn. 20 marca (etap szkolny) na adres biblioteka@polskaszkolanewark.org. Jury (ks. Andrzej i p. Kasia) wybiorą prace, które będą wysłane na etap międzyszkolny.

Gramatyka:

ćw.3, str.126

ćw.5, str.128

ćw.9, str.130

nieobecni  uczniowie zróbcie jak najwięcej ćw. z lekcji 15, str 123

J.polski:

dyktando z ortografii:

chór

góra

córka

królowa

ulubiony

burza

cebula

autostrada

autobusu

budynku

Wymień małych bohaterów Powstania Warszawskiego, oraz opisz  ich cechy charakterów. (możesz skorzystać z podręcznika str.14)

Historia:

Obejrzyj filmik;

ćw.1, str.85

ćw.3 i 4, str.86

nieobecni ćw.2, str.85

dla chętnych do 9 marca:

Wykonaj pocztówkę upamiętniającą Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Praca może być wykonana dowolną techniką, musi posiadać znamiona pocztówki(być dwustronna), format pracy A3( wymiary kartki 42×29,7cm)Prace wezmą udział w konkursie.

Zachęcam:)

W przyszłą sobotę przychodzimy ubrani w barwy biało-czerwone.

Przypominam o czytaniu po polsku 2 razy w tygodniu po 20 min, oraz wypełnianiu metryczek. Nagrody czekają!