Opinie o szkole

Dorota, mama Maćka i Emilki – sierpień 2018

Szkoła Św. Kazimierza jest rewelacyjną placowką polonijną. Dołączyliśmy do niej 3 lata temu – początkowo tylko na lekcje religii, ponieważ chcieliśmy aby nasz syn przystąpił do 1-ej Komunii Św. w kościele p.w. Św. Kazimierza. To co mnie osobiście ujęło w tej szkole i sprawiło, że już tutaj pozostaliśmy to fakt, że panuje tu świetna atmosfera, rodzice bardzo chętnie angażują się w różne organizowane imprezy i generalnie odczuwa się, że nic nie dzieje sie tu ‘na siłę’ i ludzie są w tej szkole bo po prostu chcą tu być.

Zajęcia organizowane są na bardzo dobrym poziomie, ale nie brakuje też okazji do wspólnej zabawy zarówno dla dzieci jak i rodziców. Jest wiele inicjatyw służących wymianie ciekawych informacji dotyczących możliwości kształcenia naszych pociech juz poza obrębami naszej szkoły. Dzieci maja możliwość uczestniczenia w różnych konkursach polonijnych. Zajęcia taneczne pani Marii Haby są fantastycznym dowodem na to jak wielkie postępy robią nawet maluchy pod okiem profesjonalisty, który wie jak pracować z dziećmi.

Szkoła Św. Kazimierza jest polską szkołą, która na pewno poszerza horyzonty i daje możliwość do nawiązania nowych znajości i przyjaźni zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.. Lubimy tu być…

Marian, tata Nataniela (lat 8) i Tosi (lat 6) – wrzesień 2018

Dlaczego wybraliśmy Polską Szkołę Św. Kazimierza dla naszych dzieci?
Nasze dzeci bardzo chętnie uczęszczają na sobotnie zajęcia. Kiedy nie mogą być w lekcjach z powodu choroby są bardzo smutne.
Wybierając Szkołę Św. Kazimierza możesz być pewny, że w tej szkole twoimi dziećmi zajmie się profesjonalna i odpowiednio wykształcona kadra na czele z przesympatyczną Panią Dyrektor.
Polska Szkoła w Newark wpisana jest w 100 letnią tradycję zwiazaną z Parafią Św. Kazimierza, gdzie znajduje sie przepiękny kościół. Rodziny tworza tu społeczność, która ma na celu ukształtować dzieci w dumnej tradycji polskości i relgii. Uczestniczenie rodziców wraz z dziećmi w uroczystościach okolicznościowych oraz przygotowanie do sakrametów świętych są niezapomnianym przeżyciem i drogowskazem dla dzieci na cale życie. Jednak największym atutem tej szkoły jest niewątpliwie indywidualny plan nauczania dla każdego dziecka po wcześniejszym rozpoznaniu jego potrzeb.

Monika, mama Pauli (lat 8) i Gabrysi (lat 4) kwiecień 2020

Polska Szkoła im. Św. Kazimierza Królewicza spełnia swoją rolę w każdym aspekcie. Pozytywną energię czuje się zaraz po wejściu do szkoły.
Wyjątkowa pracowitość, determinacja i kreatywność Pani Dyrektor, Komitetu Rodzicielskiego oraz nauczycieli sprawia, że nasze dzieci uczęszczają z chęcią i zaangażowaniem na wszystkie zajęcia. Od najmłodszych klas dzieci swobodnie posługują się językiem polskim, rozwijają znajomość historii, geografii, literatury i tradycji Polski. W szkole rozwinięty jest bogaty program zajęć pozalekcyjnych, między innymi taniec prowadzony przez Panią Marię Haba, szkolna schola prowadzona przez siostrę Małgorzatę oraz różnego rodzaju konkursy. Szkoła oferuje religię prowadzoną w języku polskim i angielskim. Różnorodne imprezy organizowane dzieciom jak i rodzicom sprzyjają w nawiązywaniu nowych przyjaźni nie tylko pomiędzy dziećmi jak również rodzicami.

Mama Absolwenta – maj 2022

Polska szkoła św.Kazimierza w Newarku okazała się świetnym wyborem dla mojego syna. Zawsze bardzo chętnie tutaj przychodził zdobywając wiedzę w zakresie kultury, historii, geografii oraz szlifując język polski. Jest to także miejsce spotkań z rówieśnikami o podobnych korzeniach, jak również nawiązywania przyjaźni.

Nauczyciele są świetnie zorganizowani, wkładają wiele wysiłku, poświęcenia ale przede wszystkim serca w to co robią. Naprawdę panuje tutaj miła atmosfera nie tylko wśród uczniów, nauczycieli ale także rodziców, którzy bardzo chętnie angażują się w różnorodną pomoc. Jest to w dużym stopniu zasługa niezastąpionej pani dyrektor która już na ”Dzień dobry” swoim uśmiechem i pozytywnym nastawieniem zaraża wszystkich wokół. Pani dyrektor Urszula zawsze znajdzie czas i z troską wysłucha każdego problemu.

W polskiej szkole w Newarku każdy uczeń może znaleźć dodatkowo coś dla siebie np.naukę tańca, chór czy również dla starszych uczniów interesujące debaty historyczne prowadzone przez panią Kasię, lub po prostu wrócić do domu z polska książką w plecaku wypożyczoną ze szkolnej biblioteki!

Szkoła w Newarku daje także możliwość ukończenia liceum co uważam jest świetną opcją. Uczniowie podchodzą do egzaminu matury a także uczestniczą w Balu Maturalnym, który jest niesamowitym doświadczeniem! Ogólnie “Polska szkoła fajna jest”i bardzo, bardzo polecam…

Agnieszka, Mama dwóch uczniów – marzec 2024

Jestem Mamą dwóch synów, dla których wybraliśmy Polską Szkołę św Kazimierza w Newarku z kilku powodów. Szkoła znajduję sie przy parafii św Kazimierza, która to parafia posiada najpiękniejszy kosciół w okolicy. Nasza szkoła jest bardzo rodzinna z uśmiechnietą Panią Dyrektor na czele, która nas wita każdej soboty i dba o każdego z naszych uczniów. Organizowane jest wiele uroczystości, spotkań i wydarzeń religijnych, historycznych, szkołę odwiedza mnóstwo zaproszonych gości i organizowane są warsztaty np. zdobienia pierniczków czy malowania pisanek. Dzięki takim urozmaiceniom dzieci chętniej idą do szkoly. Rodzice maja swoja zabawę coroczną, która jest wydarzeniem roku. Po prostu – Nasza Szkoła fajna jest!
Agnieszka

91 Pulaski Street | Newark, NJ 07105 | 908-956-4914