Praca domowa z 13 stycznia

Religia

Uczniowie, którzy nie zaliczyli modlitwy  Przykazanie Miłości  proszę o przygotowanie na przyszła sobotę.

Zadanie domowe 1( naucz się na pamięć 2 błogosławieństw) oraz 2 ,str.44

Gramatyka

ćw.4 i  6, str.81

ćw. 9, str. 83

nieobecni ćw. 1, 2, 3, 5 z Lekcji 10, str.78

J.polski

Napisz kilka zdań na temat: Moja ulubiona pora roku.

Naucz się czytać czytankę ” Na północnym wierzchołku Ziemi”, str.104

Historia

Przeczytaj tekst z podręcznika “Podzielone państwo”, str.53  oraz obejrzyj poniższy filmik i odpowiedz na pytania:

1.W którym roku nastąpiło rozbicie dzielnicowe państwa polskiego ?

2.W którym roku Władysław Łokietek został koronowany na króla Polski?

Konkurs historyczny:

W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nowym Sączu po raz kolejny organizuje Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla uczniów szkół podstawowych i środowisk polonijnych Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii.

Konkurs ma na celu upamiętnienie postaci generała brygady pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera Bitwy o Anglię, Wincentego Witosa w 150. rocznicę urodzin, Zofii Oleksy prekursorki tajnego nauczania podczas okupacji niemieckiej.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie (do wyboru): pracy modelarskiej, prezentacji multimedialnej, pracy plastycznej upamiętniających postaci: generała brygady pilota Stanisława Skalskiego – jednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera Bitwy o Anglię, Wincentego Witosa w 150. rocznicę urodzin, Zofii  Oleksy prekursorki tajnego nauczania podczas okupacji niemieckiej.