Dorota, mama Maćka i Emilki – sierpień 2018

Szkoła Św. Kazimierza jest rewelacyjną placowką polonijną. Dołączyliśmy do niej 3 lata temu – początkowo tylko na lekcje religii, ponieważ chcieliśmy aby nasz syn przystąpił do 1-ej Komunii Św. w kościele p.w. Św. Kazimierza. To co mnie osobiście ujęło w tej szkole i sprawiło, że już tutaj pozostaliśmy to fakt, że panuje tu świetna atmosfera, rodzice bardzo chętnie angażują się w różne organizowane imprezy i generalnie odczuwa się, że nic nie dzieje sie tu ‘na siłę’ i ludzie są w tej szkole bo po prostu chcą tu być.

Zajęcia organizowane są na bardzo dobrym poziomie, ale nie brakuje też okazji do wspólnej zabawy zarówno dla dzieci jak i rodziców. Jest wiele inicjatyw służących wymianie ciekawych informacji dotyczących możliwości kształcenia naszych pociech juz poza obrębami naszej szkoły. Dzieci maja możliwość uczestniczenia w różnych konkursach polonijnych. Zajęcia taneczne pani Marii Haby są fantastycznym dowodem na to jak wielkie postępy robią nawet maluchy pod okiem profesjonalisty, który wie jak pracować z dziećmi.

Szkoła Św. Kazimierza jest polską szkołą, która na pewno poszerza horyzonty i daje możliwość do nawiązania nowych znajości i przyjaźni zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.. Lubimy tu być…