Opinie o szkole

Dorota, mama Maćka i Emilki – sierpień 2018

Szkoła Św. Kazimierza jest rewelacyjną placowką polonijną. Dołączyliśmy do niej 3 lata temu – początkowo tylko na lekcje religii, ponieważ chcieliśmy aby nasz syn przystąpił do 1-ej Komunii Św. w kościele p.w. Św. Kazimierza. To co mnie osobiście ujęło w tej szkole i sprawiło, że już tutaj pozostaliśmy to fakt, że panuje tu świetna atmosfera, rodzice bardzo chętnie angażują się w różne organizowane imprezy i generalnie odczuwa się, że nic nie dzieje sie tu ‘na siłę’ i ludzie są w tej szkole bo po prostu chcą tu być.

Zajęcia organizowane są na bardzo dobrym poziomie, ale nie brakuje też okazji do wspólnej zabawy zarówno dla dzieci jak i rodziców. Jest wiele inicjatyw służących wymianie ciekawych informacji dotyczących możliwości kształcenia naszych pociech juz poza obrębami naszej szkoły. Dzieci maja możliwość uczestniczenia w różnych konkursach polonijnych. Zajęcia taneczne pani Marii Haby są fantastycznym dowodem na to jak wielkie postępy robią nawet maluchy pod okiem profesjonalisty, który wie jak pracować z dziećmi.

Szkoła Św. Kazimierza jest polską szkołą, która na pewno poszerza horyzonty i daje możliwość do nawiązania nowych znajości i przyjaźni zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.. Lubimy tu być…

Marian, tata Nataniela (lat 8) i Tosi (lat 6) – wrzesień 2018

Dlaczego wybraliśmy Polską Szkołę Św. Kazimierza dla naszych dzieci?
Nasze dzeci bardzo chętnie uczęszczają na sobotnie zajęcia. Kiedy nie mogą być w lekcjach z powodu choroby są bardzo smutne.
Wybierając Szkołę Św. Kazimierza możesz być pewny, że w tej szkole twoimi dziećmi zajmie się profesjonalna i odpowiednio wykształcona kadra na czele z przesympatyczną Panią Dyrektor.
Polska Szkoła w Newark wpisana jest w 100 letnią tradycję zwiazaną z Parafią Św. Kazimierza, gdzie znajduje sie przepiękny kościół. Rodziny tworza tu społeczność, która ma na celu ukształtować dzieci w dumnej tradycji polskości i relgii. Uczestniczenie rodziców wraz z dziećmi w uroczystościach okolicznościowych oraz przygotowanie do sakrametów świętych są niezapomnianym przeżyciem i drogowskazem dla dzieci na cale życie. Jednak największym atutem tej szkoły jest niewątpliwie indywidualny plan nauczania dla każdego dziecka po wcześniejszym rozpoznaniu jego potrzeb.

Monika, mama Pauli (lat 8) i Gabrysi (lat 4) kwiecień 2020

Polska Szkoła im. Św. Kazimierza Królewicza spełnia swoją rolę w każdym aspekcie. Pozytywną energię czuje się zaraz po wejściu do szkoły.
Wyjątkowa pracowitość, determinacja i kreatywność Pani Dyrektor, Komitetu Rodzicielskiego oraz nauczycieli sprawia, że nasze dzieci uczęszczają z chęcią i zaangażowaniem na wszystkie zajęcia. Od najmłodszych klas dzieci swobodnie posługują się językiem polskim, rozwijają znajomość historii, geografii, literatury i tradycji Polski. W szkole rozwinięty jest bogaty program zajęć pozalekcyjnych, między innymi taniec prowadzony przez Panią Marię Haba, szkolna schola prowadzona przez siostrę Małgorzatę oraz różnego rodzaju konkursy. Szkoła oferuje religię prowadzoną w języku polskim i angielskim. Różnorodne imprezy organizowane dzieciom jak i rodzicom sprzyjają w nawiązywaniu nowych przyjaźni nie tylko pomiędzy dziećmi jak również rodzicami.

91 Pulaski Street | Newark, NJ 07105 | 908-956-4914