Mama Absolwenta – maj 2022

Polska szkoła św.Kazimierza w Newarku okazała się świetnym wyborem dla mojego syna. Zawsze bardzo chętnie tutaj przychodził zdobywając wiedzę w zakresie kultury, historii, geografii oraz szlifując język polski. Jest to także miejsce spotkań z rówieśnikami o podobnych korzeniach, jak również nawiązywania przyjaźni.

Nauczyciele są świetnie zorganizowani, wkładają wiele wysiłku, poświęcenia ale przede wszystkim serca w to co robią. Naprawdę panuje tutaj miła atmosfera nie tylko wśród uczniów, nauczycieli ale także rodziców, którzy bardzo chętnie angażują się w różnorodną pomoc. Jest to w dużym stopniu zasługa niezastąpionej pani dyrektor która już na ”Dzień dobry” swoim uśmiechem i pozytywnym nastawieniem zaraża wszystkich wokół. Pani dyrektor Urszula zawsze znajdzie czas i z troską wysłucha każdego problemu.

W polskiej szkole w Newarku każdy uczeń może znaleźć dodatkowo coś dla siebie np.naukę tańca, chór czy również dla starszych uczniów interesujące debaty historyczne prowadzone przez panią Kasię, lub po prostu wrócić do domu z polska książką w plecaku wypożyczoną ze szkolnej biblioteki!

Szkoła w Newarku daje także możliwość ukończenia liceum co uważam jest świetną opcją. Uczniowie podchodzą do egzaminu matury a także uczestniczą w Balu Maturalnym, który jest niesamowitym doświadczeniem! Ogólnie “Polska szkoła fajna jest”i bardzo, bardzo polecam…