Praca domowa z 6 stycznia

1. Religia
a)
ćwiczenie na stronie 37, uporządkuj tytułynapisz je w poprawnej kolejności  na górze każdego paragrafu w książce na stronie 37 (można napisać własne propozycje tytułów): 
– Powrót syna marnotrawnego
– Gniew starszego brata
– Ciężka praca i żal za grzechy
– Podział majątku
– Wybaczenie grzechów
– Znowu jesteśmy rodziną
b) ćwiczenie na stronie 38, dokończ zdania uzupełniając je treścią modlitwy “Warunki sakramentu pokuty” ze strony 139 np:
1. Z dala od domu swojego Ojca, syn Marnotrawny zaczął się zastanawiać nad swoim postępowaniem. Myślał o tym, co zrobił, jak wiele zła wyrządził. Był to jego …….. rachunek sumienia
c) terminy projektu Mój imiennik święty
https://docs.google.com/document/d/1grJjx1um5MMQU-r0mV_bBKyHGCBP1WuSGvj1p9J5evY/edit

2. Język polski 
a) gramatyka i ortografia: ćwiczenia od strony 81 do 92 powinne być uzupełnione. Większość z nich zrobiliśmy na lekcji pisząc je na tablicy.
b) pisanie: odpowiedzieć na 3 pytania zapisane w zeszycie do rozdziału “Szczęśliwego Nowego Roku” z książki “Gorzka czekolada”.
oraz napisać życzenia dla babci i dziadka, nauczyć się ich na pamięć lub pięknie czytać. Na lekcji będziemy nagrywali filmik z życzeniami. 

3. Lektura miesiąca: “Gorzka czekolada”
https://drive.google.com/file/d/104wb2-g-J5tWpsCiMinsiUbeTrUU5Yb3/view?ts=6598d5c2

4. Raport z przeczytanej książki “Gorzka czekolada” do wydruku
https://docs.google.com/document/d/13JePp5db7bAD0kquEalOvOLoOnO558xqO99nZVRM7xc/edit

5. Biblioteka: Zachęcam do czytania książek z naszej szkolnej biblioteki i wypełniania metryczek biorących w losowaniu nagród. Przeczytane książki z naszych lektur miesiąca też się liczą. 

_