Praca domowa z 9 grudnia

Religia::

ćw.2, str.129

J.polski:

Na podstawie czytanki “Dobry Biskup Mikołaj” str.81  odpowiedz na pytania:

1.Skąd pochodził Biskup Mikołaj?

2. W jaki sposób św.Mikołaj pomógł biednej rodzinie?

Użyj pełnych zdań

Gramatyka;

ćw.9 i 11, str.67

ćw.13 i 14, str.69

Historia:

ćw.4, str.51

Zachęcam do udziału w konkursie świątecznym, kartki możecie przynieść do szkoły lub przesłać mi e-mailem do 16 grudnia.

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną.  Kartkę można wykonać samodzielnie lub rodzinnie. Można użyć dowolnych materiałów np. narysować lub zrobić kolaż z kartek świątecznych z ubiegłych lat, czyli powycinać i ponaklejać fragmenty Bożonarodzeniowych akcentów. Najpiękniejsze kartki będą opublikowana w świątecznym wydaniu Nowego Dziennika, a na zwycięzców czekają nagrody książkowe i półroczna prenumerata NDz. Kartki należy przynieść do szkoły do 16 grudnia z napisanym z tyłu numerem telefonu i imionami twórców.

W przyszłą sobotę 16 grudnia o godz. 11;30 odbędą się Jasełka, przypominam o ćwiczeniu kolędy. Uczniowie przychodzą ubrani  w świąteczne stroje. 

Pamiętajcie o czytaniu po polsku 2 razy w tygodniu po 20 min.