Praca domowa z 2 grudnia

1. Czytanka:

Nauczyć się czytać czytankę na stronach 110-111 i odpowiedzieć na pytania pod czytanką

2. Ćwiczenia:

Dokończyć strony 128-133

3. Dyktando:

a. Zimowe słówka – przygotować się do dyktanda pisząc każdy wyraz 3 razy: zima, śnieg, sople, czapka, choinka, aniołek

b. Odróżniamy głoski, część II – poprawić dyktando uzupełniając linijkę poprawnie napisanymi wyrazami 

4. Kolęda: 

Nauczyć się śpiewać „Gdy śliczna Panna” – wszyscy są odpowiedzialni za refren. Za tydzień próba w kościele.

Tekst: https://docs.google.com/document/d/1qLXTLDs5piZnDDkVVG2dWSRhFbQJC2BngDYmnrSh12c/edit 

Konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną: Kartkę można wykonać samodzielnie lub rodzinnie. Można ją narysować lub zrobić kolaż z kartek świątecznych z ubiegłych lat, czyli powycinać i przykleić fragmenty Bożonarodzeniowych akcentów. Najpiękniejsze kartki będą opublikowana w świątecznym wydaniu Nowego Dziennika, a na zwycięzców czekają nagrody książkowe i półroczna prenumerata NDz. Kartki należy przynieść do szkoły do 16 grudnia br. z napisanym z tyłu numerem telefonu i imionami twórców.