Klasa VIII – zadanie domowe na 18 listopada

Dziękuję za wspaniałe przygotowanie do apelu! Byliście fantastyczni!

(Proszę o odrobienie i przyniesienie do klasy zaległych zadań domowych.)

Historia

  1. Gabryś, Amelia i Nataniel: przygotujcie (najlepiej razem) po angielsku 5-10 bullet points dla swoich amerykańskich kolegów – to co chcielibyście, żeby wiedzieli na temat Powstania Warszawskiego 1944 (weźcie pod uwagę, że często w USA “Warsaw Uprising” kojarzy się przede wszystkim z powstaniem w getcie warszawskim z kwietnia 1943 r.).

  2. Wszyscy: przeczytajcie lekcje 4 w podręczniku (“Polacy na frontach II wojny światowej”, str. 51-58). Wybierzcie jeden epizod z walk Polaków na frontach II światowej (np. polskie wojsko w wojnie obronnej Francji, polscy lotnicy w Bitwie o Anglię, polska marynarka wojenna w II wojnie światowej, Armia Andersa, bitwa pod Monte Cassino) i opiszcie go w kilku zdaniach.

 

Język polski (nowy podręcznik: Język polski. Klasa 8”)

  1. Przeczytaj czytankę “Braterstwo skrzydeł” wg. Arkadego Fiedlera oraz materiał na stronie 48 (“Warto wiedzieć”).

  2. Zrób ćwiczenia I, II i III na str. 41-42.