Klasa VIII – zadanie domowe na 11 listopada

Historia

 1. Przeczytaj ramkę z cytatem z Czesława Miłosza na stronie 40 w podręczniku historii. Wróć do swojego zadania domowego na poprzednie zajęcia (czy uważasz, że Akcja Burza miała szanse powodzenia? Dlaczego tak/nie?). Napisz trzy zdania na temat wypowiedzi Miłosza:
  1. W pierwszym streść pozycję Miłosza (“W Zniewolonym umyśle Czesław Miłosz twierdził/napisał/argumentował, że…”)
  2. W drugim i trzecim przedstaw swoją pozycję i argumenty za nią – nie musi być to ta sama pozycja, co w zadaniu z poprzedniego tygodnia (użyj wyrażeń typu “Podobnie jak Miłosz/ W przeciwieństwie do Miłosza uważam, że…” lub “Zgadzam się/ Nie zgadzam się z opinią Miłosza, bo…”).
 2. Przeczytaj uważnie podręcznik (str. 40-42, “Warszawa w ogniu”) oraz w starym podręczniku z polskiego materiał na str. 61-62 (“Warto wiedzieć” na temat Powstania Warszawskiego). Możesz też skorzystać z materiałów WWII Museum w Nowym Orleanie (“The Allied Responses to the Warsaw Uprising of 1944”).
  Napisz po angielsku 5-10 bullet points dla swoich amerykańskich kolegów – to co chciałbyś, żeby wiedzieli na temat Powstania Warszawskiego 1944 (weź pod uwagę, że często w USA “Warsaw Uprising” kojarzy się przede wszystkim z powstaniem w getcie warszawskim z kwietnia 1943 r.).

Język polski (“Do kraju tego… Klasa 8”)

 1. Naucz się czytać czytankę “Królewski Kraków wita polskie orły” (str. 34-37).
 2. Odpowiedz krótko w zeszycie (może być w paru słowach) na pytania 1-5 i 8-9.
 3. Przeczytaj materiał w ramce na str. 38 i zrób ćw. 3 w zeszycie.

Naucz się perfekcyjnie roli na apel.