Praca domowa z 7 października

 1. Religia: dokończyć ćwiczenie rozpoczynające się od słów: Bóg tak wiele mówi nam… na stronie 8 oraz Zadanie domowe na stronie 9
 2. Język polski:
  a) czytanie:
  nauczyć się pięknie czytać rozdziału otrzymanego na lekcji z książki “Afryka Kazika”
  b) gramatyka i ortografia: dokończyć ćwiczenia od strony 22 do 38, czyli rozdział Lekcja 3, Liczba mnoga rzeczowników. Bardzo proszę zwrócić szczególną uwagę na zasady ortograficzne w ramce na stronie 38, czyli “ci” czy “ć”. 
  c) na następnej lekcji wyrywkowo sprawdzę przerobione dotychczas ćwiczenia w książce Gramatyka klasa IV. Bardzo proszę o uzupełnienie zaległości.
  d) lektura miesiącaAfryka Kazika https://anyflip.com/hxnal/hyyg/basic
  Można też czytać książkę razem z lektorem. W razie potrzeby proszę zmniejszyć prędkość przewijania filmu https://www.bing.com/videos/riverview/relatedvideo?q=afryka+kazika+audiobook+za+darmo&mid=738085028E5FCED34861738085028E5FCED34861 
 3. Nasza piosenka na koncert piosenek patriotycznych Serce w plecaku: https://www.youtube.com/watch?v=grxkGqmq3PM Osoby chętne do zagrania tego utworu na instrumencie (pianino, gitara, flet itp) są bardzo mile widziane. Nie śpiewamy z playback. Mikrofony trzymają osoby, które umieją całą piosenkę na pamieć. 
 4. Zachęcam do czytania książek i wypełnienia metryczek na konkurs Warto czytać. Nagrody czekają.