Praca domowa na 7 maja

PRZEBIEG DZISIEJSZYCH ZAJĘĆ

Religia: Jezus daje nam chrzest. Rozmawialiśmy o znaczeniu wody w życiu człowieka oraz o znaczeniu chrztu św. w życiu chrześcijanina. (Książka str. 42-43.) 

J. polski: Dzisiejsze zajęcia odbywały się w atmosferze świąt majowych. Dzieci śpiewały hymn narodowy oraz malowały polskie symbole narodowe. Poznały też różne zawody przy okazji rozmawiania na temat święta pracy. Nowo-poznane litery to “ł” oraz “sz”. (Książka str. 92-97) Dla nieobecnych w szkole załączam filmik edukacyjny pt.:”Święta majowe”.

PRACA DOMOWA

Religia: Proszę pokazać dzieciom zdjęcia z ich chrztu św. i przypomnieć jego datę. 

J. polski: 

  • naucz się czytać czytankę oraz sylaby str. 97
  • powtórz słówka str. 95
  • ćw. 3 i 4 str. 99
  • w zeszycia: proszę dokończyć pisanie wyrazów z literą “sz”