zadania domowe na 2 kwietnia

Religia:

Katecheza 22:  Śmierć Jezusa Chrystusa jest ofiara Nowego Przymierza ( str. 89).

PRACA DOMOWA : pomodlić się modlitwą rozdaną na lekcji.

Język polski:

Praca z ćwiczeniami – str. 161 -166.  Powtórzenie wiadomości o liczebnikach. Proszę jeszcze raz spojrzeć na test rozdany na lekcji, poćwiczyć pisownię liczebników z testu i przygotować się do powtórnego przystąpienia do testu na następnych zajęciach.  Osoby który uzyskały 85% i powyżej z testu – zwolnione są z ponownego jego brania.

Zadania domowe:

1.   Narysuj polską szkołę. Napisz min. 10 pełnych i szczegółowych zdań, używając słów wymyślonych przez uczniów na lekcji:
    1. Idę
    2. Piątka
    3. Piszę
    4. Marzec
    5. Czas
    6. Koniec
    7. Pytanie
    8. Musimy
    9. Nie mogę
    10. Zadanie domowe
    11. Jest
    12. Jabłko

**** formą wypowiedzi może być dialog ( ulubiona ostatnio przez uczniów).

1. Przygotuj się do omawiania lektury “W magicznej akademii” – tekst rozdany na lekcji jeszcze w lutym.  Znajomość tekstu i umiejętność czytania będzie sprawdzana 9 kwietnia.

3. Za tydzień proszę o ubrania uczniów galowo w związku z Apelem ku czci Jana Pawła II. Godz 11:45 w naszym kościele.

4. Uczniowie  zalegający z jakakolwiek praca domowa proszone są zawsze o jej dostarczenie  do mnie, zwłaszcza osoby zalegające z zdaniami o wiośnie.