Zadania domowe na 26 lutego – kl. VI

Religia 
1. Przeczytaj wybraną historię biblijną, narysuj ją i opisz w kilku zdaniach. 
2. Wykonaj zadanie 3 s. 56 w katechizmie. 
3. Obejrzyj film:
 
Geografia
1. Dla wszystkich: zagraj w grę Snappy Maps: Europe. Czy uda Ci się prawidłowo usytuować wszystkie kraje Europy? (gra jest dostępna w dwóch wersjach, łatwiejszej i trudniejszej – zaliczcie przynajmniej jedną łatwiejszą grę bez błędów).
2. Dla chętnych: jeśli chcecie poprawić quiz z zeszłego tygodnia, możecie zrobić to w domu (i przynieść poprawioną wersję do szkoły do oceny). Macie na quiz do 15 minut, oczywiście bez dostępu do mapy itp. –  ale możecie próbować tyle razy, ile chcecie. 
 
Język polski
1. Przeczytaj czytankę na podstawie “Ani z Zielonego Wzgórza” (str. 84-85). Wypisz w zeszycie:
– słowa opisujące wygląd Ani
– określenia odnoszące się do charakteru Ani
2. Lekcja 9, ćw. 1-4 i 6 na str. 74-78 w podręczniku z gramatyki. 
 
Jeśli dzieci napisały prace konkursowe na temat historii swojej rodziny, bardzo proszę o przesłanie mi kopii elektronicznej (w Wordzie lub Google Doc).