Zadanie domowe na 12 lutego

 

 

Religia:

Odszukaj w Biblii dla dorosłych fragment o potopie i Noe. Znajdź odpowiedz:  jakie znaczenie miała liczba “7” w tym fragmencie. Rdz, 8, 1-19

https://www.biblijni.pl/

Jez. Polski:

  • ćwiczenia 2, 3 i 4  str. 116-119;
  • Wklej komiks o Panu Kaziku rozdany na lekcji;
  • Przygotuj się do dyktanda – tekst w książce “Piękna Nasza Polska cala” str. 113 punkt 3. Afryka Kazika
  • Zadanie opcjonalne: podróż Kazimierza Nowaka, którą odbył ponad 80 lat temu, była jak na tamte czasy, wręcz nieprawdopodobna. Zastanówcie się, dlaczego była ona tak niezwykła? Odpowiedź zapisz w zeszycie. 
  • Zachecam do przeczytania całej lektury która jest u nas w bibliotece lub do odsłuchania przygód Kazika link poniżej  ↓
  • ** proszę również czytać lub egzekwować od dzieci czytanie po polsku  co najmniej 20 min 2 razy w tygodniu pogłębiając w ten sposób słownictwo dzieci.  Książki wypożyczane nie powinnym “ przeleżeć” w plecaku do następnej soboty lecz być źródłem do utrwalania wiadomości z lekcji, np poprzez wyszukiwanie przymiotników z przeczytanej strony czy liczebników (ostatnio poznawanej części mowy).  
  •  Proszę bardzo uważnie czytać polecenia do prac domowych. Zdażają się dzieci, często te same, które nie maja do końca odrobionych zadań tłumacząc się że “mama tylko tyle mówiła”. Prace domowe są sprawdzane co tydzień przeze mnie i jeśli ktoś jest nieobecny – to ma obowiązek dostarczyć pracę w najbliższa sobotę lub drogą email. Ja każdą  pracę czytam i oceniam wpisując oceny w dziennik. Brak pracy domowej oznacza brak oceny w dzienniku. Zachecam do zadań opcjonalnych , uzyskując w ten sposób extra punkty w razie właśnie nie przygotowania się np. do testu. 
  • W imieniu uczniów IV klasy oraz naszej szkoły, przypominam o obowiązku uiszczenia drobnej wpłaty na Kosz który zbierają dwie mamy w naszej klasie, Pani Iza i Pani Arleta. Slyszałam ze będzie to wyjątkowa nagroda  – losowanie już 12 lutego. Każdy ma szanse wygrania bez względu na uczestnictwo w balu lub nie. Bilety na loterie są nadal do nabycia u Pani Uli.

     Życzę wszystkim powodzenia i udanej zabawy. 💥