Zadania na 15 stycznia

Religia:

Katecheza 15 str. 63. 

Wklej do zeszytu obrazek Abrahama (uczniowie obecni na zajęciach już dostali obrazek).

Praca domowa : 

  1. Uzupełnij ksero o Abrahamie rozdane na lekcji. Uzupelnij… Abraham
  2. Czego uczy nas Abraham. Odpowiedź zapisz w zeszycie. 

Jez. polski:

Przebieg: 

** Ortografia – ćwiczenia str. 89-92.

** Napisz jak najwiecej wyrazów innych niż użytych w ćwiczeniach str 89-92 z “ż” lub “ rz”. Patrz ksero “Mój słowniczek  rozdane na lekcji.Moj słowniczek ż czy rz.

** Dokończ ksero “ZADANIE  rozdane na lekcji – o zakonach, użycie literki “ż” i “rz”. komiksy-historyczne-upadek-templariuszy-cw komiksy-historyczne-upadek-templariuszy-bc

** Nauka pisowni miesięcy – wierszyk rozdany na lekcji. Napisz w zeszycie 5 zdań o styczniu, które razem stworzą jedna historyjkę ( może to być o ważnym  wydarzeniu które  miało miejsce w styczniu, o wycieczce, planach na Nowy rok…) 12-miesiecy-printout

** Zapoznać się z tekstem rozdanym na lekcji pt.: “O toruńskich piernikach”. Odpowiedz na pytania załączone na końcu tekstu. Patrz ksero rozdane na lekcji. Zadanie na 22 stycznia! Uczniowe będą odpytywani z czytania i rozumienia tekstu. O torunskich piernikach O torunskich piernikach lek 1