Zadanie na 21 listopada

Religia:

Zadanie domowe ze str. 35.

 

Jez. polski:

  1. Naucz się czytać czytanki z  podręcznika “Piękna Nasza Polska cala” strona 33. Poznańskie Koziołki  Na mapie rozdanej na wcześniejszych lekcjach zaznacz Poznań i  wklej lub narysuj jego herb. 

   Odpowiedz na pytania

Czas akcji:

 

Miejsce akcji:

 

Bohater pierwszoplanowy:

 

Bohater drugoplanowy:

 

Czy ta legenda mogłaby być prawdziwa. Jeśli tak, podaj fakty, osoby lub miejsca potwierdzające Twoja odpowiedz 

 

2. Uzupełnij dwa ksera rozdane na lekcji. Wklej do zeszytu.

3. Praktykujemy śpiew kolędy “Przybieżeli do Betlejem”. 18 grudnia w Kościele odbędzie się występ Jasełek przygotowany przez nasza szkole . Klasa IV odpowiedzialna jest za powyższą kolede. Jeśli któreś z dzieci chciałoby wzbogacić występ naszej klasy poprzez grę na instrumencie muzycznym – proszę o kontakt. Mamy już ucznia który zagra te piękna kolędę na pianinie, ale nadal jest miejsce na inne instrumenty – zapraszam i proszę o kontakt  ze mną.