Praca domowa na 2 października

Opis dzisiejszych zajęć:

Religia: Rozmawialiśmy o tym jak możemy poznawać Pana Boga. Książka str. 2-3

J. polski: Powtarzaliśmy i utrwalaliśmy nazwy kolorów. Zwracaliśmy uwagę na poprawną formę nazw kolorów w zdaniach. np. “W koszyczku niosę czerwone jabłko, zieloną gruszkę, żółtą cytrynę itp. W książce dzieci robiły różne ćwiczenia w pisaniu po śladzie. Zaczęliśmy rownież naukę pór roku, co też będziemy powtarzać przez cały rok. Dzieci dostały swoje pierwsze zeszyty! Postaramy się na każdej lekcji napisać chociaż jedno, krótkie zdanie i narysować do tego ilustrację. Efekty naszej systematycznej pracy, bedą widoczne dopiero za jakiś czas. Obiecuję! 😉  

Książka: str. 14-19 

Praca domowa: 

Religia: Proszę odmawiać z dziećmi modlitwę poranna i wieczorną, np. Aniele Boży. Zwracamy uwagę na poprawne wykonywanie znaku Krzyża św. 

J. polski: ćw. 1 str. 20 oraz dla chętnych ćw. 2 str. 21