Marian, tata Nataniela (lat 8) i Tosi (lat 6) – wrzesień 2018

Dlaczego wybraliśmy Polską Szkołę Św. Kazimierza dla naszych dzieci?
Nasze dzeci bardzo chętnie uczęszczają na sobotnie zajęcia. Kiedy nie mogą być w lekcjach z powodu choroby są bardzo smutne.
Wybierając Szkołę Św. Kazimierza możesz być pewny, że w tej szkole twoimi dziećmi zajmie się profesjonalna i odpowiednio wykształcona kadra na czele z przesympatyczną Panią Dyrektor.
Polska Szkoła w Newark wpisana jest w 100 letnią tradycję zwiazaną z Parafią Św. Kazimierza, gdzie znajduje sie przepiękny kościół. Rodziny tworza tu społeczność, która ma na celu ukształtować dzieci w dumnej tradycji polskości i relgii. Uczestniczenie rodziców wraz z dziećmi w uroczystościach okolicznościowych oraz przygotowanie do sakrametów świętych są niezapomnianym przeżyciem i drogowskazem dla dzieci na cale życie. Jednak największym atutem tej szkoły jest niewątpliwie indywidualny plan nauczania dla każdego dziecka po wcześniejszym rozpoznaniu jego potrzeb.