opis zajeć i praca domowa na 27 lutego

Dzień Dobry,

Przesyłam podsumowanie dzisiejszych zajęć oraz pracę domową na następne lekcje.

Religia:
“Wielki Post”- Jezus wzywa nas do nawrócenia i pokuty.Str 131 w Katechizmie.Rozmawialiśmy o tym , co każdy z nas mógłby zrobić by poprawić swoje życie( zaczynamy od pomocy mamie w domu, ograniczeniu elektroniki itp)
Obejrzeliśmy wspólnie filmik nawiązujący do jutrzejszej Ewangelii pt. Kuszenie Jezusa i próbowaliśmy interpretować obejrzany materiał.

Praca domowa: Proszę uzupełnić ćwiczenie 2 ze str 135.
 
Język polski: Z cyklu poznajemy wielkich Polaków poznaliśmy biografię Fryderyka Chopina. Obejrzeliśmy wspólnie, krótki  film edukacyjny. Czytaliśmy opowiadanie pt. ” Wieczór u państwa Platerów” str. 135 w podręczniku. Następnie uczniowie przeczytali komiks n temat najważniejszych wydarzeń z życia Chopina, uzupełnili test a nawet odgadywali znaczenie slów w języku francuskim, związanych z muzyką. 
 
Wsłuchiwaliśmy się w muzykę Chopina i zadaniem uczniów było namalowanie/naszkicowanie obrazu kojarzącego się z muzyką.
 
Praca domowa: Proszę napisać w zeszycie opowiadanie o Fryderyku Chopinie- uwzględniając najważniejsze fakty z życia kompozytora.
 
Gramatyka- proszę uzupełnić wszystkie ćwiczenia, z rozdziału Lekcja 15
Dodatkowo: Osoby, które nie opowiedziały dowolnie wybranej bajki zachęcam do opowiadania na następnych zajęciach.
 
Pozdrawiam i do następnego tygodnia