Zajecia 24 pazdziernik,2020.

Religia – Skutki grzechu pierworodnego.

Na lekcji dyskutowalismy , jak w codziennym zyciu doswiadczamy skutkow grzechu pierworodnego: sklonnosc czlowieka do  czynienia zla,choroby,cierpienie i smierc.

Podrecznik str 10 -13

Zadanie domowe ze str 13.

J.polski -Z.Nalkowska,,Wspomnienia z dziecinstwa” na podstawie autobiografii ,,Dom nad łąkami”

W oparciu  o fragment opowiadania,opisywalismy reakcje emocjonalne dziewczynek w obcowaniu z przyrodą.

Czytanka,str 18 – 19

Praca domowa;Opisz w kilku zdaniach,jakie zabawy z dziecinstwa pamiętasz najbardziej.

Doskonalismy czytanie oraz spiew piosenki z Dnia Dwujęzycznosci,,Trzy słowa”-przygotowujemy sie do nagrania tej piosenki.

Historia

W zwiazku ze zbliżającym się Swiętem Wszystkich Swiętych,skupilismy sie nad dokładniejszym omówieniem życiorysu drugiego z synów Kazimierza Jagiellończyka,św Kazimierza Królewicza,Patrona naszej Parafii oraz Szkoły.

Zadanie domowe

Znajdz w internecie zyciorys dowolnie wybranego świętego/świętej.Zrób notatkę w kilku zdaniach.Postaraj sie dopasowac strój do wybranego swietego,swietej.

Geografia

Geografia Polski.

Siatka kartograficzna;południki i równoleżniki na mapie.

Wykonywaliśmy ćwiczenia w określaniu współrzędnych geograficznych;długości i szerokości geograficznych.

Podrecznik,str 16-17