opis zajęć z 10.24 i praca domowa na 10.31

Religia: Modlitwa – rodzaje

Rozmawialiśmy o tym, że modlitwa towarzyszy nam od małego dziecka. Uczniowie wspominali swoje pierwsze modlitwy.

Poznaliśmy sposoby modlitwy, oraz obejrzeliśmy wspólnie Katechezę dla dzieci na temat modlitwy prowadzoną przez Ks. Bpa Antoniego Długosza

Praca domowa:  Każdy uczeń ma przygotować rysunek przedstawiający świętego na kartce  formatu A4 ( może byc papier do drukarki), uczniowie wybrali świętych podczas zajęć.

Język polski-

Tematem dzisiejszych zajęć była “ przyjaźń”

Mówiliśmy również  o tym co to jest bajka- jako jedna z form literackich. Uczniowie przytaczali przykłady znanych im bajek i zastanawialiśmy się nad morałem każdej z nich.

Czytaliśmy wspólnie opowiadanie pt.  “Leśny czarodziej” str. 22.

Rozmawialiśmy o cechach przyjaciela.

Czytałam uczniom opowiadanie pt. “Zazdrość”- analizowaliśmy zachowanie głównych bohaterów w kontekście wzajemnych relacji.

Uczniowie odpowiadali na pytanie :Dlaczego jeden prawdziwy przyjaciel jest lepszy niż wielu byle jakich ?

Oraz czy “followers” i ich liczba w mediach społecznościowych świadczy o prawdziwych relacjach międzyludzkich.

Praca domowa: Proszę odpowiedzieć w zeszycie na pytanie ( minimum 5 zdań)

Jaki powinien być przyjaciel?

Gramatyka

Lekcja 4 strona 34- wszystkie ćwiczenia

1. Proszę obejrzeć filmik w celu utrwalenia wiedzy na temat Mieszka I

2.Temat : Bolesław Chrobry – pierwszy król Polski