Opis zajęć z 10.17 i praca domowa na 10.24

10.17 opis zajęć i praca domowa

Religia:

Temat: Cechy Kościoła: jeden, święty, powszechny i apostolski. Str. 9 w podręczniku

Wytłumaczyliśmy znaczenie tematu a także rozmawialiśmy o roli Kościoła w naszym życiu.

Rozróżniliśmy znaczenie słowa “kościół” i “ Kościól”.

Wykonaliśmy wspólnie ćw. 1 , 2, i 3 z podręcznika.

Oglądaliśmy filmik o Św. Janie Pawle II

Praca domowa:    Napisz minimum 5 zdań na temat św. Jana Pawła II

Język polski:

Czytaliśmy opowiadanie pt. Nawojka str. 42  oraz rozmawialiśmy na temat sytuacji głównej bohaterki- dziewczynka, która zapisała się na studia jako chłopiec, bo chciała się uczyć.

Rozmawialiśmy o tym jak wielkie szczęście mamy żyjąc we współczesnych czasach ( dzieci mają wszystko, dostęp do nauki, komputer, internet itp, rozmawialiśmy o tym, że musimy doceniać wszystko co mamy, musimy szanować naszych rodziców, którzy starają się,  żeby dzieci miały wszystko co najlepsze, rozmawialiśmy o tym jak można okazywać wdzięczność rodzicom i nauczycielom).

Gramatyka:

Odmienialiśmy przez przypadki- jest to ta część gramatyki, którą chcę by uczniowie opanowali do perfekcji, przydatną w mowie i piśmie.

Str. 25 , Lekcja 3

Praca domowa: – proszę uzupełnić ćwiczenia do końca rozdziału

Historia:

Poznaliśmy postać Mieszka I, czytanka w podręczniku do historii  str 32

Praca domowa: brak

Dodatkowe zajęcia: Dzień Dwujęzyczności- rozmawialiśmy o tym, jakie wielkie szczęście mają te dzieci, które uczą się dodatkowych języków.

rebusy, wykreślanki, zagadki

Praca domowa: Językowe łamanie głowy- proszę wykonać ćwiczenia 1,2,3 ( ksero)- ksero poniżej

lamigłówki