OPIS ZAJĘĆ I PRACA DOMOWA

Zadanie domowe z 17 października

Dzisiejsze motto w klasie ,,Polska szkoła, polska klasa, polska mowa nie wygasa!”

Dzisiaj w szkole na j. polskim głównym tematem był Dzień Dwujęzyczności. Tłumaczyłam znaczenie umiejętności posługiwania się dwoma językami szczególnie dla nas mieszkających na innym kontynencie.
Dzieci zapoznały się z geograficznym położeniem Polski.
Dzieci poznały legendę o Warszawskiej Syrence. Legenda o dwóch siostrach Syrenach.
Śpiewaliśmy piosenkę,, Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem.”
Dzieci poprzez grę w zgadywanki odnajdywały obrazy i ćwiczyły polską wymowę.
Zgadywanki, rebusy, wierszowanki.
Bajka o wróbelkach Feliks Konarski,, z piosenką dwujęzyczną ,, Dzień Dobry! Good morning!”

Religia

Na lekcji religii poszliśmy do Kościoła, by przeprowadzić małą próbę związaną z jutrzejszym poświęceniem różańców.
Katecheza przy chrzcielnicy, znaczenie Chrztu Świętego.
,,Cuda Jezusa” na podstawie malowideł we wnętrzu naszego kościoła.
Uczyliśmy się piosenki,, Uwielbiajmy Jezusa bo kocha nas jak nikt.”
Jutro dzieci zajmują wyznaczone miejsca w ławce. Chłopcy po 3 osoby w ławkach lewa strona do ołtarza
Dziewczynki po 3 osoby w ławkach prawa strona w stronę ołtarza.
Rodzice zajmują kolejne lub boczne ławki.

Jutro Msza święta jest również w waszych intencjach o dobre przygotowanie się do I Komunii Świętej.
Życzę miłej niedzieli.

Zadanie domowe z Religii
Nauczyć się modlitwę: ,,Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze i na wieki, wieków . Amen.
Z języka polskiego nie ma zadania domowego.