Opis zajęć i praca domowa na 17 października

Zajęcia 10 października- opis i praca domowa:

Religia:

“Wiara jest łaską”- katecheza str. 5.

• rozmowa na temat prezentów , czy lubimy otrzymywać prezenty, czy lubimy dawać prezenty, jakie są nasze reakcje?
  • Bóg również daje nam prezenty a wiara jest jednym z nich.
  • Opowiadanie o bliźniętach oraz o dziewczynce z czerwonym parasolem.
  • Cwiczenie w podręczniku cw 2 strona 7

Praca domowa: str. 8- Zadanie domowe: proszę wybrać jedno pytanie 1 lub 2 i odpowiedzieć na nie w podręczniku.

Język polski:

Czytanie: “ Historie niewymyślone” str. 31 – czytanie opowiadania oraz wspólna rozmowa na temat tekstu.

W celu lepszego zrozumienia tekstu uczniowie obejrzeli  krótki film edukacyjny  na temat Krzysztofa Kolumba w języku angielskim.

Uczniowie dowiedzieli się , że “Columbus Day”  obchodzony jest w każdy drugi poniedziałek października , jak również dlaczego święto jest ostatnio kontrowersyjne i coraz rzadziej celebrowane.

Link do filmu:  https://youtu.be/gCIWX0EIef8

Dodatkowo uczniowie rozwiązali wykreślankę wyrazową pt: Skąd się wzięła Ameryka?

Lamiglowki – Ameryka dawniej i dzis

( kopia w załączniku)

Gramatyka

Rozpoczęliśmy odmianę rzeczownika przez przypadki.

• utrwaliliśmy wiedzę na temat rzeczownika
  • Klasyfikowaliśmy rzeczowniki
  • wpólnie na podstawie zielonej tabeli ( w załączniku) odmienialiśmy przez przypadki tabela tutaj: przypadki
  • Rozpoczęliśmy “Lekcję  2 z podręcznika do gramatyki, strony 9-24

Praca domowa: proszę dokończyć ćwiczenia do końca rozdziału strony 9-24

Historia:

Czytaliśmy legendy związane z powstaniem państwa polskiego : Lekcja 2 str 22

Uczniowie otrzymali kopię stron z podręcznika  oraz ćwiczenie do uzupełnienia- zaczęliśmy w klasie, proszę dokończyć ćwiczenie w domu.

Kopie tutaj: VII w. p.n.e.

Geografia:

Rozwiązywaliśmy ćwiczenie dotyczące kierunków geograficznych