opis zajęć i praca domowa na 10 października

Za nami kolejne zajęcia w naszej ulubionej szkole. W skrócie to nad czym dziś wspólnie pracowaliśmy:

Religia: Październik miesiącem Różańca Świętego

Każdy uczeń otrzymał Różaniec ręcznie wykonany przez panie z Kola Różańcowego z Florydy.

Przypominaliśmy sobie jak wyglada modlitwa różańcowa.

Skąd pochodzi Różaniec, kto jest patronem, wspomnieliśmy również Maryję i Jej prośby odmawiania Różańca podczas objawień. Rozmawialiśmy o mocy i znaczeniu modlitwy w naszym życiu.

W celu wykonania dosyć trudnego ćwiczenia z podręcznika poprosiłam uczniów by wyobrazili sobie,  że są psychologami i muszą odgadnąć uczucia jakie towarzyszyły Jezusowi i Maryi w poszczególnych tajemnicach różańcowych. Wykonaliśmy połowę ćwiczenia , resztę proszę by dokończono w domu.

Praca domowa:  dokończyć ćwiczenie strona 120 i 121

Październik miesiącem dziedzictwa polskiego. Poznajemy słynnych Polaków- Maria Skłodowska – Curie.

Wspólnie czytaliśmy opowiadanie pt. Dzieciństwo  Maniusi” str. 37.

Uczniowie dowiedzieli się kto to był Alfred Nobel , jak doszło do ustanowienia Fundacji Nobla, w jakich dziedzinach i kiedy przyznawane są Nagrody Nobla

Rozmawialiśmy o tym dlaczego odkrycie pierwiastków polonu i radu ma tak ważne znaczenie we współczesnym świecie.

Dodatkowo uczniowie obejrzeli filmiki edukacyjne o polskiej noblistce.

Praca domowa: Proszę przeczytać ksero- komiks oraz odpowiedzieć na pytania o Marii Skłodowskiej Curie

Historia:

Uczniowie rozrysowali  w zeszytach drzewo genealogiczne swojej rodziny. Rozmawialiśmy o znaczeniu wiedzy historycznej. Na kolejnych zajęciach wykonamy kapsułę czasu- będzie to nasz wspólny projekt. Myślimy nad tym gdzie, w jakim miejscu kapsułę czasu powinniśmy “przechować” i kiedy pozwolić otworzyć- za ile lat. ( propozycja to podziemia naszego kościoła)

Praca domowa-

Proszę o uzupełnienie kartki  “Przekaz dla potomnych” . Uczniowie wpadli na pomysł, że powinni napisać nie tylko w języku polskim ale również po angielsku na wypadek, gdy  znalazca kapsuły nie będzie mówił po polsku.

Geografia: Proszę przeczytać ksero dotyczące kierunków geograficznych.