Praca domowa na 3 października

Poniżej przedstawiam poszczególne zagadnienia, nad którymi uczniowie pracowali w ubiegłą sobotę.

Religia– Katecheza 1. Tajemnica Trójcy Świętej- brak pracy domowej

Język polski- 
 
“ W radosnym kręgu” strona 18 opowiadanie pt. “I znowu się zaczęło”. 
 
 
 
Rozmawialiśmy również o tym jak dawniej wyglądała szkoła w Polsce , wspominałam o mundurkach, tarczach, o bezwzględnej dyscyplinie. Przytoczyłam uczniom kilka ciekawostek na temat szkół na świecie- ulubione były dwie: region w Kolumbii, gdzie uczniowie podróżują do szkoły na zip line oraz szkoły w Bangladesz utworzone na statkach jako zabezpieczenie przed porą deszczowa i związanymi z nią powodziami. 
 
Gramatyka– wspólnie wykonaliśmy ćwiczenia “Lekcja 1” strony 1-8
 
( ćw. 6 i ćw. 8 zostało zadane do domu)
 
 
Historia
 
Podczas historii rozmawialiśmy o tym dlaczego  i w jakim celu uczymy się historii. 
 
Proszę przeczytać stronę 8 z podręcznika do historii ( link poniżej )
 
 
 
Mówiliśmy o tym kto to są nasi przodkowie.
 
Prosiłam uczniów by porozmawiali z rodzicami i zapytali o imiona swoich przodków, babć, dziadków, prababć i pradziadków , po to by na kolejnych zajęciach rozrysowali mini drzewo genealogiczne swojej rodziny( proszę o zapisanie imion w zeszycie)
 
Geografia– zlokalizowaliśmy Polskę na mapie świata i omówiliśmy głównych jej  sąsiadów.
 
Dodatkowo jako praca domowa poprosiłam o ułożenie zdań z wyrazami zapisanymi w zeszycie
 
 
 Pozdrawiam serdecznie, życzę miłego tygodnia
 
Joanna Macioszek