Język polski 20 pazdziernik

Nasze sobotnie zajęcia miały nieco inna formule niż zazwyczaj:

  1. Rozpoczęliśmy wypożyczanie książek ze szkolnej biblioteki. Zapoznałam uczniów z porządkiem, a raczej tematycznym ułożeniem książek, również pod względem stopni trudności. Każdy uczeń wybrał sobie książkę. Jak państwo zauważa niektóre pozycje są zbyt zaawansowane, proszę o pomoc w czytaniu, zachęcam również do opowiadania i mówienia o przeczytanym tekście.  Wprowadzę do naszych zajęć, nowy element- opowiadanie przez dziecko o przeczytanej książce( dla chętnych) będziemy się starać wyrażać również indywidualne, subiektywne opinie.
  2. Czytaliśmy opowiadanie pt. Urodziny str. 54 następnie była praca z podręcznikiem i wykonywaliśmy wspólnie ćwiczenia. 
  3. Praca domowa- proszę zrobić ćwiczenia: 2 i 3 ze strony 58 oraz ćwiczenie: W domu ze strony 61
  4. W ramach Dnia Dwujęzyczności przygotowałam uczniom zabawę ze słownikiem obrazkowym polsko angielskim. Każde dziecko podchodziło do mnie i otwierało słownik na dowolnej stronie, wybierało wyraz po angielsku- najtrudniejszy wg ucznia oraz czytało zdanie po angielsku z użyciem tego wyrazu. Zadaniem klasy było odgadnąć/ przetłumaczyć wyraz po polsku a następnie  przetłumaczyć zdanie. Zabawa cieszyła się ogromnym powodzeniem- było dużo śmiechu i potyczek językowych, proponuje powtórzyć z dziećmi w wolnej chwili. 
  5. Następnie odbył się Apel z okazji Dnia Nauczyciela oraz pasowanie pierwszoklasistow na uczniów.